Skup aut za gotówkę. Czy się opłaca taka transakcja?

Opłacalność auto skupu

Sprzedaż samochodu na skup nie zawsze jest idealnym rozwiązaniem gdy chcesz sprzedać swój pojazd. Ale może nieść ze sobą wiele potencjalnych korzyści! W stosunku do sprzedawania auta na własną rękę, zaletą skupu aut jest błyskawiczne działanie. Możesz sprzedać auto do skupu i zrealizować szybką sprzedaż już w godzinę czasu.

Czy warto sprzedać auto do skupu?

Pytanie o to czy opłaca się sprzedać auto w skupie jest wieloznaczne i to każdy właściciel pojazdu powinien sam sobie na nie odpowiedzieć. Rozwiązanie to wiąże się zarówno z wieloma korzyściami, jak i minusami. Przed podjęciem decyzji o sposobie sprzedaży swojego samochodu warto jest sprawdzić konkretną ofertę skupu, aby móc rozważyć za i przeciw.

Skup samochodów za gotówkę

Ewidentną zaletą skorzystania z usług firm skupujących samochody jest łatwy i szybki proces pozbycia się pojazdu. Właściciele samochodów mogą uzyskać za swój stary samochód całkiem atrakcyjne kwoty oraz otrzymać gotówkę od razu po przeprowadzeniu transakcji.

Sprzedaż samochodu w skupie może się opłacać w następujących sytuacjach:

  • gdy chcesz szybko sprzedać używany samochód,
  • jeżeli interesuje Cię gotówka od ręki,
  • w sytuacji gdy realna wartość pojazdu jest stosunkowo niska,
  • jeśli chcesz uniknąć mozolnego procesu samodzielnej sprzedaży,
  • stan techniczny samochodu pozostawia wiele do życzenia,
  • samochód jest uszkodzony, a naprawa pojazdu jest zbyt droga,
  • nie chcesz złomować auta, tylko zależy Ci na auto skupie,
  • auto było użytkowane w naprawdę trudnych warunkach (np. jako auto firmowe).

Każdy właściciel auta sam powinien zastanowić się czy przy sprzedaży swojego pojazdu korzystna będzie pomoc jaką oferują auto skupy.

Wybierz opłacalną ofertę skupu samochodów

Potencjalni klienci zainteresowani sprzedażą auta do skupu mogą mieć wiele obaw. Być może dotyczy to kwot, które płacą skupy swoim klientom za ich pojazdy. Jednak w przypadku dobrego skupu aut używanych możesz sprzedać samochód w atrakcyjnej cenie i mieć pewność, że odzwierciedla ona wartość samochodu na rynku. Profesjonalne firmy oferują za pojazdy pieniądze oszacowane na podstawie rzetelnej wyceny. Cena auta kalkulowana jest w oparciu o rocznik auta, model samochodu i jego przebieg. Uczciwe firmy z pewnością nie będą zaniżać cen odkupu pojazdów od klientów.

Oczywiście przy sprzedaży pojazdu w skupie musimy liczyć się prowizją jaką pobierają fachowcy. Ale dzięki ich pracy możemy zaoszczędzić wiele godzin, które musielibyśmy poświęcić na przygotowanie samochodu do sprzedaży i poszukiwanie potencjalnego kupca. A nie zawsze jest to proste zadanie! Sprzedaż auta na własną rękę wymaga też wykupienia wielu ogłoszeń oraz opłacania ich promowania. Dodatkowo w takiej sytuacji to my musimy ustalić cenę pojazdu w oparciu o ogólny stan techniczny auta i jego rynkową wartość. Są to pracochłonne zajęcia, z których można zrezygnować jeśli zależy nam czasie – i zlecić sprzedaż pojazdu w skupie aut.

Sprzedaż pojazdu w dobrym skupie

Jak więc wcześniej ustaliliśmy, oddając auto do skupu odpada nam cała masa czynności, które musielibyśmy zrealizować samodzielnie. Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę jeśli zależy nam na opłacalnej sprzedaży? Na wyborze odpowiedniej firmy zajmującej się odkupem aut od klientów! Sprzedaż auta dobrze jest powierzyć odpowiedzialnym specjalistom.

Przed skorzystaniem z pośrednictwa komisu lub skupu samochodów warto sprawdzić opinie w internecie. Renomowane firmy skupujące pojazdy na pewno posiadają recenzję swoich poprzednich klientów. Poszukajmy tych treści i zwróćmy uwagę co pisze się o usługach danej firmy, czy występują jakieś problemy podczas zawierania umów. Zdarza się, że osoby, które skorzystały już oferty przedsiębiorstwa piszą o tym jakie ceny za kupno samochodu zostały im zaoferowane. Potencjalni klienci mogli zostawić wiele przydatnych informacji, o których możesz przeczytać, by upewnić się, że warto obdarzyć skup aut pełnym zaufaniem.

Skup aut za gotówkę. Czy się opłaca taka transakcja?
Przewiń do góry