Jakiej ceny można oczekiwać na skupie aut? Sprawdź stawki

Ceny za auto na skupie

Gdy chcemy sprzedać samochód lub zrealizować jego złomowanie, na pewno będzie nas interesowało to, ile możemy dostać za takie zlecenie. Odpowiedź na to pytanie jednak nie jest taka oczywista. Mało która firma ma stałą ofertę i cennik samochodów używanych do skupu. Dzieję się tak dlatego, że różne auta dzieli wiele szczegółów, które mają wpływ na jego finalną cenę. Sprawdźmy jednak czego możemy się spodziewać w kwestii cen na skupach i złomowiskach.

W jakiej cenie firmy chcą skupować samochody?

Oczywistym jest, że skup samochodów na złom będzie działać według określonych stawek. Ceny skupu są jednak bardzo ruchome – zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę ostatni okres czasu. Galopująca wręcz inflacja uniemożliwia wykonanie stałego cennika ponieważ musiałby się on zmieniać z miesiąca na miesiąc, a w niektórych przypadkach nawet z dnia na dzień. Cenę skupu w dużej mierze uzależnia koniunktura skupu stali – bo tego surowca w złomowanych autach jest najwięcej. Oprócz tego nie bez znaczenia na wartość auta jest także jego dodatkowe wyposażenie. Skupy oferują wyższe kwoty klientom, których samochody mają większą wartość np. poprzez dodatkowe wyposażenie w postaci kompletu kół z alufelgami, nowoczesnego radia itd.

Skup samochodów na umowę

Jeśli pojazd ma być odkupiony na umowę kupna-sprzedaży to istotną kwestią jest to czy samochód jest sprawny. Aby sprzedać swój samochód w atrakcyjnej cenie warto też go dobrze zaprezentować. Karoseria pojazdu niewymagająca polerowania albo napraw blacharskich z powodu korozji na pewno będzie miała pozytywny wpływ na cenę. 

Skup pojazdów do kasacji

Za to jeśli raczej zależy nam na sprzedaży samochodu do auto złomu nie musimy się przejmować jego stanem technicznym. W tym przypadku obowiązuje cena za kg i to ile waży pojazd. Wartość tą znajdziemy w dowodzie rejestracyjnym i gdy podamy ją pracownikowi stacji demontażu, to w szybki sposób przekalkuluje ją wg aktualnych stawek, mając dla nas gotową ofertę.

Jak otrzymać dobrą ofertę za auto na skupie?

Stawka skupu może się różnić w zależności od firmy, której usługi wybierzemy. Z tego względu warto zgłosić chęć sprzedaży auta w kilku miejscach i wybrać to przedsiębiorstwo, które płaci najlepiej. Ale nie decyduj jedynie przez pryzmat ceny! Są jeszcze inne ważne aspekty, o które również dobrze jest zadbać. Możesz sprawdzić czy skup zapewnia dokumenty potwierdzające przeprowadzenie transakcji oraz czy jest wpisany do ewidencji firm w CEIDG. Jeśli nie – powinieneś podchodzić do takiej propozycji z dużą dozą ostrożności. Profesjonalny skup jest w stanie nie tylko dobrze zapłacić za pojazd ale przy tym jeszcze oferuje legalne i rzetelne usługi.

Wypłata gotówki za samochód

Warto wrócić uwagę na możliwości rozliczenia gotówką za samochód – niektórzy klienci preferują właśnie ten sposób finalizowania transakcji przez to, że mogą od razu otrzymać należne im środki. Z kolei gdy wolimy płatności elektroniczne poprośmy o wysłanie przelewu na konto.

Rożne firmy będą w inny sposób wyceniać swoje usługi. Dlatego aby poznać dokładny cennik skupu aut najlepiej jest skontaktować się poprzez formularz lub zadzwonić do firmy skupującej pojazdy. Niektóre z nich będą mogły wycenić Twoje auto już po danych, które podasz z dowodu rejestracyjnego. Bez konieczności przeprowadzenia oględzin auta.

Podsumowanie i informacje dodatkowe

Zastanawiając się nad ceną skupu aut musimy przede wszystkim określić czy chcemy sprzedać samochód w formie komisu czy będzie to sprzedaż auta do złomowania.

  1. W tym pierwszym przypadku czynnikiem mającym wpływ na ceny będzie stan techniczny i wizualny oraz wszelkie wyposażenie związane z pojazdem. Fachowcy przyjmujący auto do skupu będą zwracali uwagę na stan lakieru, wszelkie kwestie tego jak prezentuje się samochód, oraz sprawdzą ilość przejechanych kilometrów na liczniku. Trzeba też wiedzieć, że generalnie przyjmuje się, że czym nowszy rocznik wyprodukowania auta, tym większa jest jego cena.
  2. Jeśli zaś zdecydujemy się na skup złomu samochodowego, najważniejsza będzie masa pojazdu oraz kompletność auta i jego podzespołów. Auto złomy stosują obniżki cen za każdy kilogram brakującej wagi – z tego powodu nie najlepszym pomysłem będzie sprzedaż części z osobna, a następnie wywiezienie pustej karoserii rozebranego samochodu do złomowania.

Jest jeszcze jedna rzecz, o której nie można zapomnieć! Jeśli nie chcemy się narazić na karę nakładaną przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny do momentu sprzedaży samochodu powinniśmy mieć opłacone składki ubezpieczenia OC. Dopiero wyrejestrowanie auta lub zgłoszenie jego zbycia w Urzędzie zwalnia właściciela z konieczności przedłużania polisy.

Jeżeli chcesz sprzedać auto z naszą pomocą, lub jesteś zainteresowany tym żeby powierzyć nam złomowanie samochodu zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy w stanie podać Ci cenę za skup przez telefon, a wycena u nas zawsze przeprowadzana jest według najwyższych standardów. Czas potrzebny na to by móc przedstawić Ci ofertę to jedynie kilka minut – działamy szybko i rzetelnie. W Auto-House umożliwiamy skup popularnych marek pojazdów, odbieramy samochody osobowe i dostawcze.

Jakiej ceny można oczekiwać na skupie aut? Sprawdź stawki
Przewiń do góry